اتوماتیک چایساز (10)

کلید چایساز (4)

خرید قطعات چای ساز

چای را می توان به عنوان نوشیدنی ملی در میان ایرانیان انتخاب کرد. نوشیدنی مهمی که امروزه بخشی جدانشدنی از زندگی مردم کشورمان است. هر چند کشت فراگیر چای در ایران به سال 1314 هجری قمری باز می گردد و قدمتی در حدود 130 سال دارد، اما در کتب تاریخی و سفرنامه هایی که مربوط به قرن دوم و سوم هجری قمری است نیز، می توان رد پای این نوشیدنی شگفت انگیز را در میان داستان های کهن پیدا پیدا کرد. به همین دلیل، سبقه دقیق این نوشیدنی در ایران را، نمی توان حدس زد. اما دم آوردن چای در ایران به روش های مختلفی شکل می گرفته است. این کار که با استفاده از کتری های ساده آغاز شد و سپس به سماورهای ذغالی و زینتی از جنس نقره و برنج رسید. امروزه، به کمک تکنولوژی در سریع ترین زمان ممکن و توسط وسایلی نظیر چای ساز و کتری برقی اتفاق می افتد. در جلوی نام مخترع کتری برقی نمی توان نام یک نفر را قرار داد. اما گفته می شود که اولین کتری های برقی توسط کمپانی کامپشن در سال 1891 ساخته شد که تا سال 1922 به دلیل قیمت بالای تولید ناکارآمد بودند. اما سرانجام شرکت سوان در سال 1922 نخستین کتری های برقی را با استفاده از المنت های حرارتی طراحی و با قیمت مرقوم به صرفه، به بازار عرضه کرد. چای ساز ها در بیش از بیست مدل در بازار کشورمان به فروش می رسند و اتفاقا جز وسایل پرتقاضا، در میان لوازم برقی منزل هستند. این وسایل هم مانند هر وسیله برقی دیگری، گاها دچار ایراداتی می شوند که رفع آن ها نیاز به تامین قطعه یدک دستگاه دارد. فروشگاه اینترنتی قطعات یدک لوازم منزل هرمس پارت، با بیش از پانزده سال سابقه در زمینه تامین قطعات یدک وسایل برقی، کار تامین قطعات یدک فابریک این وسیله را، با بهترین قیمت و کیفیت انجام می دهد. شما نیز برای خرید قطعات چای ساز خود، می توانید از طریق همین سایت، اقدام نمایید. همین طور برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص خواندن ادامه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

خرید قطعات چایساز

چرا چای ساز روشن نمی شود؟

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شدید و با مشکل روشن نشدن چای ساز خود رو به رو شدید، احتمالا نیاز به تعمیر دستگاه دارید. اما پیش از آن، باید از سلامت پریز و دو شاخه دستگاه مطمئن شوید. به کمک یک اهم متر، سلامت پریز را بررسی کنید یا چای ساز را به یک پریز دیگر متصل کنید. اگر از ورود جریان برق به چای ساز مطمئن شدید، لازم است از یک تکنسین دستگاه خود، برای تشخیص ایراد آن کمک بگیرید. برای پرسیدن سوالات خود در خصوص خرید قعات چای ساز می توانید با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.

در ادامه با برخی از دلایل دیگر روشن نشدن چای ساز آشنا می شویم.

قرار دادن چای ساز در جای صحیح

یکی از دلایلی که می تواند در روشن نشدن دستگاه چای ساز موثر باشد، عدم جای گیری صحیح کتری و قوری چای ساز در جای خود است. به همین دلیل هر گاه با مشکل روشن نشدن دستگاه رو به رو شدید، لازم است آن را در جای صحیح خود قرار دهید. طراحی این دستگاه ها به گونه ای است که اگر کتری و قوری آن در جای خود قرار نداشته باشند شروع به کار نمی کند که این امر، برای افزایش ایمنی استفاده از این محصول در نظر گرفته شده است. برای خرید قطعات چای ساز، از رفتن به فروشگاههای نا معتبر و متفرقه پرهیز کنید.

ایراد در کلید روشن خاموش و خرید قطعات چای ساز

سومین مرحله برای اینکه متوجه پاسخ این سوال شوید که چرا چای ساز روشن نمی شود، بررسی کلیدی است که بر روی دستگاه به منظور روشن و خاموش کردن آن تعبیه شده است. برای این کار می توانید ابتدا قاب دستگاه را از طریق پیچ هایی که با استفاده از آنها بسته شده است، باز کنید. سپس کلید آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست کار می کند یا خیر. اگر مشکلی در کلید وجود نداشته و اتصالات آن سالم باشند، باید سراغ مرحله بعدی بروید. چنانچه مشاهده کردید که اتصالات و یا پایانه های آن دچار مشکل شده اند، باید آنها را برطرف نمایید. در صورتی که مشکل در اتصالات کلید باشد، می توانید آنها را دوباره وصل نمایید، اما اگر پایانه های دچار ایراد شده اند، باید آنها را تعویض کنید. برای خرید پایانه ها، کلید چای ساز و سایر قطعات چای ساز خود، کافیست از طریق همین سایت اقدام نموده و قطعه مورد نظر را بی درد سر و در سریع ترین زمان ممکن، درب منزل تحویل بگیرید.

در ادامه با برخی از مشکلاتی که چای ساز ها با آن ها رو به رو می شوند و راهکار رفع آن ها آشنا می شویم.

قطع نشدن چای ساز بعد جوش آمدن

علت خاموش نشدن چای ساز و کتری برقی، پس از جوش آمدن آب و همین طور دلیل روشن نشدن آن پس از سرد شدن، در مدل های خودکار که آب را همیشه داغ نگه می دارند، اغلب مربوط به سنسور دستگاه است. دمای چای ساز و کتری برقی توسط یک ترموستات کنترل می‌شود. ترموستات چای ساز، از دو فلز ناهمجنس تشکیل شده است که بر اثر مجاورت با گرما منبسط می‌شود. وقتی این فلز، به اندازه کافی منبسط شد، باعث قطع شدن دستگاه می‌شود و هنگامی که کامل به حالت عادی برگشت، دوباره دستگاه وصل و روشن می‌شود. گاهی ترموستات از جایش جابه جا می‌شود، یا دچار قطعی و یا سوختگی می‌شود که در تمام این موارد نیاز به تعویض آن دارید. برای تعویض ترموستات با قطعه فابریک یدک آن، خرید خود را از فروشگاه بزرگ اینترنتی هرمس پارت انجام دهید. دقت داشته باشید، استفاده از قطعات یدک بی نام و نشان و تقلبی می تواند منجر به هزینه های بیش تر و برخا خرابی کامل دستگاه شود. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.

خرید قطعات اصل چایساز

چرا با روشن کردن چای ساز  فیوز برق قطع می‌شود؟

اگر با روشن کردن چای ساز یا کتری برقی، فیوز برق قطع می‌شود، بهتر است با تکنسین مجاز نمایندگی دستگاه خود تماس بگیرید. زیرا این مشکل نشان می‌دهد که اتصالات الکتریکی درون چای ساز دچار مشکل شده است. در این مورد خطر برق‌گرفتگی وجود دارد، بنابراین باید یک متخصص با تجربه اتصالات داخلی و مشکل چای ساز را بررسی و آن را تعمیر نمایید.

خرابی در برد چای ساز

اگر برد چای ساز دچار مشکل شود به احتمال زیاد دستگاه روشن نمی‌شود. برد مانند فرمانده الکتریکی در وسایل برقی عمل می کند و سلامت آن از اهمیت زیادی برخوردار است. گاهی مشکل چای ساز از برد آن است. قطعی در برد و یا خراب شدن قطعات برد، باعث می‌شود دستگاه به درستی عمل نکند. برای خرید برد اصلی دستگاه خود به قسمت خرید برد چای ساز در سایت هرمس پارت مراجعه نمایید.

خرید قطعات چای ساز از هرمس پارت

با مراجعه به سایت هرمس پارت، می توانید برای خرید جنس با دوام و با کیفیت که فابریک یدک دستگاه خودتان باشد، اقدام نمایید. قطعات مختلف چای ساز شامل: ترموستات چای ساز، سوکت چای ساز، کلید روشن خاموش چای ساز، برد دستگاه و … است. اگر قصد خرید در تعداد بالا یا ارسال آنی به شهرهای مختلف کشور را دارید، این امکان از طریق فروشگاه بزرگ اینترنتی قطعات یدک لوازم منزل هرمس پارت، برای شما فراهم است. برای کسب اطلاعات بیش تر و انجام هماهنگی های لازم در این خصوص می توانید با پشتیبانی مجموعه هرمس پارت با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید تا کارشناسان ما، پاسخگوی سوالات شما باشند.