قطعات لباسشویی

میکروسوئیچ لباسشویی

دستگیره لباسشویی

برد لباسشویی

موتور لباسشویی

المنت لباسشویی

بلبرینگ لباسشویی

پمپ تخلیه لباسشویی

شیر برقی لباسشویی

خرطومی لباسشویی

لاستیک لباسشویی

سقف جاپودری

تسمه لباسشویی

هیدروستات لباسشویی

قطعات لباسشویی

میکروسوئیچ لباسشویی

دستگیره لباسشویی

برد لباسشویی

موتور لباسشویی

پمپ تخلیه لباسشویی

شیر برقی لباسشویی

المنت لباسشویی

بلبرینگ لباسشویی

خرطومی لباسشویی

لاستیک لباسشویی

خرید قطعات لباسشویی

با شروع قرن 21 صنعت لوازم خانگی رشد بسزایی داشته است و زندگی ماشینی برای انسان تحقق پیدا کرده و لوازم خانگی جای خود را در منازل مستحکم کرده؜اند. لباسشویی به دلیل سهولت شستشو، صرفه جویی در وقت و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی و دقت شستشو محبوبیت بالایی نزد زنان خانه؜دار دارد .

با پیشرفت لباسشویی نگهداری و مراقبت از آن امری مهم شد تا از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود. به هر حال با گذشت زمان و استفاده ناصحیح لباسشویی با معایب و ایراداتی مواجه می؜شود که تعمیر آن به صرفه؜تر از خرید مجدد لباسشویی دیگری است. در این باره آشنایی با قطعات لباسشویی اهمیت بالایی دارد. لباسشویی؜ها از قطعات مختلفی تشکیل شده؜اند که هر کدام وظایف مربوط به خود را در روند شست و شوی البسه عملی می کنند. در این مطلب شما را با قطعات این دستگاه آشنا می؜کنیم. فروشگاه اینترنتی هرمس پارت در تلاش است تا تمامی قطعات لباسشویی اصل را با بهترین قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز و تعمیر کاران گرامی بگذارد.

کلید خاموش و روشن

جهت نشان دادن هشدار و همچنین به منظور ارسال فرمان تایمر به سایر قعات الکتریکی از این قطعه استفاده می؜شود. کلید ماشین یکی از قطعات لباسشویی در اغلب ماشین‌های لباسشویی نمایشگر دار همانند یک کلید معمولی یا لمسی بر روی برد الکترونیکی نصب گردیده است و در لباسشویی؜های قدیمی کلید بر روی بدنه آن نصب شده است.

خرید قطعات لباسشویی

چراغ خاموش و روشن ماشین لباسشویی

 چراغ خاموش و روشن در مدل‌های قدیمی قرار داشت چون در مدل‌های جدید نمایشگر وجود دارد، این لامپ به خروجی کلید درب ماشین لباسشویی بسته می‌شود. با تنظیم ولوم تایمر و فشار دادن کلید خاموش و روشن لامپ روشن خواهد شد.

میکروسوییچ یکی دیگر از قطعات لباسشویی

یکی دیگر از قطعات لباسشویی میکروسوییچ است. وظیفه میکروسوییچ در لباسشویی رساندن برق به شیر الکتریکی در صورت بسته شدن درب است. میکروسوییچ یک قفل امنیتی است که در محوریت قفل کودکان نقش بسزایی دارد. جهت تست میکروسوییچ ابتدا درپوش را جدا کرده و سیم های متصل را بیابید و آن ها را به یک اهم متر متصل کنید. اگر با بسته شدن درب عقربه اهم متر شما کار نکرد میکروسوییچ خراب است.

شیر برقی لباسشویی

شیر برقی یکی از قطعات لباسشویی است. عمل ورود آب به داخل ماشین لباسشویی توسط شیر برقی با استفاده از اصول اولیه کارکرد رله‌های مغناطیسی مرتبط انجام میگردد. در هنگام اتصال برق به شیر برقی، در درون آن مغناطیس پدیدار شده، اهرم فلزی را به سمت درون خود جذب می؜کند و با این عمل، لاستیک سر اهرم جدا می‌شود.

آب از مسیر ورود، داخل شیر برقی و پس از آن به مسیر جاپودری هدایت خواهد شد در صورت اتصال ورود برق صدای ورود آب به لباسشویی به گوش میرسد در غیر این صورت شیر برقی خراب است. جهت تست شیر برقی سیم؜های مربوطه را جدا کرده و آن را برق شهری متصل کنید، در صورت عدم شنیدن صدا از این قطعه شیر برقی خراب است.

هیدرواستات لباسشویی

یکی دیگر از قطعات لباسشویی هیدرواستات است. نقش مهم هیدرواستات تنظیم آب مخزن بوده و با رسیدن آب به حد مجاز تعیین شده، آبگیری ماشین را متوقف می شود. چهارچوب ساخت الکتریکی هیدرواستات شبیه کلید تبدیل است. هیدرواستات دارای یک کنتاکنت مشترک و دو کنتاکت دیگر غیر مشترک است. اغلب یکی از کنتاکت‌های غیرمشترک در حالت عادی و هنگامی که هیدرواستات فعال می‌شود به کنتاکت مشترک متصل است.

هیتر(المنت) جزئی از قطعات لباسشویی

وجود هیتر در لباسشویی الزامی است زیرا شستشوی لباس‌های کثیف با آب سرد، بازده و راندمان را کاهش داده و شستشو کیفیت چندانی نخواهد داشت. المنت ماشین لباسشویی از نظر اسکلت بسیار شبیه المنت آبگرمکن برقی است. در ساخت هیتر برقی ابتدا سیم آلومینیوم یا کرم نیکل را درون خاک چینی قرار می؜دهند و بر روی آن روکش فلزی (ترجیحاً) فولادی نصب می؜نمایند. محل قرارکیری المنت، چیلک لباسشویی است. برای آب ‌بندی هیتر از یک لاستیک که بین دو صفحه فلزی فشرده می‌شود بهره می‌برند. یکی از قطعات مهم لباسشویی هیتر است.

به دلیل اینکه هیتر توسط یک قطعه لاستیکی آب بندی شده است، هیچ موقع نباید هیتر را در شرایطی که ماشین آب ندارد، به برق متصل کرد. در عدم تمیزی لباس؜های شسته شده، یکی از دلایل سوختن و خرابی هیتر است.

ترموستات لباسشویی

جهت جلوگیری از چنین مشکلی قبل از المنت یک ترموستات قرار داده؜اند تا فاز پس از ترموستات به هیتر برسد. به دلیل اینکه جریان مصرفی هیتر بالا است، قطع و وصل مرتب آن، موجب اتصال کنتاکت؜ها به هم می‌شود. در صورت خرابی تایمر و بالا رفتن دمای آب می‌تواند منجر به بروز مشکل بزرگی شود.

پمپ تخلیه (واتر پمپ) لباسشویی

پمپ تخلیه که از قطعات لباسشویی است، مسئولیت پمپ تخلیه (واتر پمپ)، تخلیه آب داخل لباسشویی از راه شیلنگ مخصوص به خروجی است. با متصل شدن برق به پمپ، میدان مغناطیسی کلی جریان یافته و در حلقه‌های اتصال کوتاه مسی، ولتاژ برق جریان می؜یابد و در نتیجه میدان مغناطیسی جدیدی ایجاد می؜شود. چنانچه در لباسشویی، عمل شست و شو به درستی انجام می؜گیرد ولی آب کثیف خارج نمی؜شود، ایراد از واتر پمپ است.

 فروش تمامی قطعات لباسشوی اصل

تایمر لباسشویی

تایمر در لباسشویی های اتوماتیک مختلف عامل اصلی انجام شدن برنامه‌های شست و شو در روند این عمل است. از طریق این قطعه هر یک از قطعه؜های مرتبط با لباسشویی مثل هیدرواستات، شیر برقی، موتور لباسشویی، هیتر (المنت)، پمپ تخلیه و غیره مانند سیستم ساختمان یک موجود زنده در زمان صحیح به انجام مسئولیت محول شده می؜پردازند.

قطعه تایمر یکی از قطعات لباسشویی است که از دو بخش موتور تایمر و جعبه اتصالات ساخته شده است. موتور تایمر یا همان بویین چرخش میدان مغناطیسی با  با برق ۲۲۰ ولت را برعهده دارد.

موتور لباسشویی

از مهمترین قطعات لباسشویی موتور است. برای به حرکت درآوردن لباس‌ها در درون آب با مواد شستشو و خشک کردن لباس‌ها، موتور نقش بزرگ و بسزایی در مدل؜های مختلف لباسشویی دارد. بخش بندی کلی موتور از جمله موتورهای الکتریکی تک فاز چند سرعته است. در این قطعه اغلب از 2 سرعت مختلف به منظور شست و شوی البسه و همینطور خشک کردن آن؜ها استفاده می؜شود.

در پایان

در این مطلب به برسی اغلب قطعات مهم دستگاه لباسشویی از جمله موتور، المنت، شیر برقی، هیدرواستات، چراغ روشن و خاموش، چراغ خبر و موارد دیگر پرداخته شد. آشنایی با قطعات در حفظ و نگهداری از آن؜ها کمک بسزایی می؜کند. با خرابی یک قطعه کار قطعات دیگر نیز مختل می؜شود. در صورت مواجه با خرابی در قطعات لباسشویی خودسرانه عمل نکنید، در این مواقع از یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر قطعات این دستگاه کمک بگیرید.