قطعات کولر گازی

گاز مبرد کولر گازی

کنترل کولر گازی

موتور فن داخلی کولر گازی

کمپرسور کولر گازی

خرید قطعات کولر گازی

از هزاران سال پیش که مردمان مصر باستان با قرار دادن نی های خیس در ورودی خانه ها تلاش می کردند تا هوای منازلشان را خنک کنند، تا این روزها که تکنولوژی های مدرن مانند کولرهای گازی به کمک بشر آمده است، خنک کردن منازل و محیط های کار، یکی از دغدغه های انسان بوده است. کولر گازی وسیله ای است که با استفاده از چرخه تبرید، اقدام به جذب هوای گرم و خنک کردن منازل افراد دارد. این کولرها معمولا از دو تکه داخلی و خارجی تشکیل شده اند که هوای خنک از طریق اسپیلت یا همان قسمت داخلی به اتاق دمیده می شود. هر کدام از قسمت های داخلی و خارجی کولر گازی از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که امکان خرید تمام قطعات کولر گازی در این سایت وجود دارد. در ادامه این نوشته نیز، در خصوص قطعات مختلف کولر گازی توضیحاتی را ارائه خواهیم نمود. اما اگر قطعه مورد نیاز خود را می شناسید، می توانید آن را با کیفیت اصلی از طریق همین سایت تهیه نموده و درب منزل تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص خرید قطعات کولر گازی و سایر لوازم منزل می توانید با پشتیبانی فروشگاه بزرگ اینترنتی هرمس پارت، با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.

معرفی قطعات کولر گازی

همان طور که گفتیم کولر گازی شامل دو قسمت بیرونی و درونی است و هر کدام از این قسمت ها، قطعات مختص به خود را دارند. اما برای معرفی قطعات کولر گازی بهتر است آن را به قطعات مکانیکی و الکترونیکی تقسیم بندی کنیم. قطعات مکانیکی شامل کمپرسور، اوپراتور، گاز مبرد، فیلتر تصفیه هوا، لوله های مویی و تخلیه، کندانسور و کنترل کولر گازی است که در ادامه به معرفی برخی از آن ها خواهیم پرداخت. همین طور، قطعات الکترونیکی شامل برد الکترونیکی، تابلو برق، الکتروموتور، فیوز حرارتی، خازن، سنسور تنظیم دما و … است. برای خرید قطعات کولر شامل قطعات مکانیکی و الکترونیکی می توانید از طریق همین فروشگاه اقدام به خرید نمایید.

خرید قطعات کولر گازی

معرفی قطعات مکانیکی و خرید قطعات کولر گازی

کمپرسورکمپرسور یا واحد تراکم از مهم ترین و اصلی ترین اجزای کولر گازی تلقی می گردد. متراکم سازی گاز مبرد به منظور ایجاد سرمایش و تولید هوای خنک را می توان از مهم ترین وظایف این قطعه برشمرد.

اوپراتور: اوپراتور وظیفه جذب گرما را بر عهده دارد. اواپراتور یا تبخیر کننده ضمن جذب و تبخیر مبرد داخلی، هوای گرم یا سرد را از طریق فن دمنده به محیط داخلی انتقال می دهد.

گاز مبردگاز خنک کننده با قرار گرفتن در اواپراتور دستگاه از حالت مایع به گاز یا بالعکس، تغییر وضعیت پیدا می کند. فرآیند سرمادهی و خنک سازی کولرهای گازی توسط گاز خنک کننده یا مبرد انجام می شود. گازهای جدید با محیط زیست نیز سازگارند تا مشکل عدم تطابق کولر گازی با محیط زیست نیز، رفع شود.

کندانسور یکی دیگر از قطعات مهم دستگاه کندانسور است. تقطیر کننده یا کندانسور از دیگر اجزا و قطعات اسپلیت محسوب می شود که از صفحات آلومینیومی و لوله های مسی ساخته می شود. کندانسور کولر گازی وظیفه دفع سرما در حالت گرمایش و جذب گرمای ماده مبرد در حالت سرمایش را بر عهده دارد.

کنترل کولر گازی: یکی از مهم ترین قطعاتی که ممکن است با مشکل رو به رو شود و در نتیجه کل دستگاه به مشکل بخورد، کنترل کولر گازی است. برای خرید انواع کنترل فابریک یدک کولر گازی می توانید به صفحه خرید کنترل کولر گازی در همین سایت مراجعه کنید.

فیلتر تصفیه هواهوای گرم یا سرد قبل از وارد شدن به محیط داخلی، توسط فیلترهای تصفیه کننده کولر گازی پالایش و پاکسازی می شود. بر همین اساس، آلودگی ها، آلاینده ها و گردوغبار موجود در هوا جذب و از بین می‌روند. در نتیجه این فرآیند هوای خنک، تمیز و دارای درصد اکسیژن بالا در فضای اتاق جریان پیدا می کند. برای خرید قیلتر تصفیه هوا و خرید سایر قطعات کولر گازی، از طریق فروشگاه اینترنتی هرمس پارت اقدام نمایید. اگر سوالی در خصوص خرید قطعات کولر گازی داشتید، می توانید با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.

معرفی قطعات الکترونیکی و خرید قطعات کولر گازی

با تعدادی از قطعات مهم مکانیکی کولر گازی آشنا شدیم. اما در بسیاری از مواقع قطعات الکترونیکی دستگاه مشکل پیدا می کنند. تشخیص ایراد در کولر گازی خود را به تکنسین مجاز نمایندگی دستگاه بسپارید و برای خرید قطعه از طریق همین سایت اقدام کنید تا با به صرفه ترین قیمت، کار تعمیر دستگاه خود را انجام داده باشید.

برد الکترونیکیبرد الکتریکی از مهم ترین اجزای کولر گازی بوده که به عنوان مغز سیستم انجام وظیفه می‌کند. کنترل و نظارت بر کلیه حالت ها و عملکردهای کولر گازی توسط برد الکتریکی صورت می گیرد. بنابراین، کنترل سرعت فن، فعال سازی کمپرسور و فعال یا غیر فعال شدن سیستم (on/off)، با ارسال فرمان توسط برد کولر گازی انجام می شود. برای خرید این قطعه و خرید سایر قطعات کولر گازی، می توانید از طریق همین سایت اقدام نمایید.

تابلو برقتابلو برق کولر گازی اسپلیت، جریان الکتریکی مورد نیاز برای کارکرد اجزای دستگاه را تامین می کند. راه اندازی و کارکرد کولرهای گازی با استفاده از جریان برق محقق می شود.

الکتروموتورالکتروموتور فن یکی دیگر از اجزا و لوازم کولر گازی به شمار می رود. کارکرد این قطعه موجب چرخش و عملکرد فن دمنده دستگاه می شود. در اثر حرکت چرخشی فن کولر گازی، هوای مطبوع با حداکثر سرعت و قدرت در محیط داخلی پرتاب می شود.

فیوز حرارتیفیوز حرارتی به عنوان یک وسیله حفاظتی، از کمپرسور کولر گازی در برابر حرارت بالا و نوسانات الکتریکی محافظت به عمل می آورد. وجود این قطعه در کولر گازی مانع از بروز خسارات و حوادث ناگوار می شود.

برای خرید سایر قطعات الکترونیکی کولر گازی خود نیز، دقت لازم را به عمل بیاورید تا قطعات فابریک و با کیفیت اصلی را خرایداری نمایید.

قطعات کولر گازی

خرید قطعات کولر گازی از هرمس پارت

خرید قطعات مختلف کولر گازی را از طریق فروشگاه بزرگ اینترنتی هرمس پارت انجام دهید تا مشکل مجدد برای دستگاه شما به وجود نیاید و کولر گازی با همان کیفیت اول کار خود را ادامه دهد. برای خرید قطعات کولر گازی با بهترین قیمت ها نیز، انتخاب مناسب، فروشگاه بزرگ اینترنتی هرمس پارت است که با حذف دست افراد واسطه، قطعات یدک لوازم منزل را با قیمت های مناسب تری در اختیار مصرف کننده قرار می دهد. اگر نیاز به خرید قطعات کولر گازی در تعداد بالا و یا ارسال فوری قطعات به نقاط مختلف کشور دارید، این امکان از طریق این سایت فراهم است. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص و انجام هماهنگی های لازم، می توانید در تمام ایام هفته با شماره های های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.