logo

کمپرسور پیستونی کولر گازی

عمومی (24)

کمپرسور پیستونی کولر گازی

کمپرسور پیستونی کولر گازی یکی از چهار عنصر اصلی است که بدون آن نمی‌توان چرخه تبرید را در کولر گازی انجام داد. در واقع کمپرسور کولر گازی پیستونی وظیفه گردش مبرد را در مدار تبرید کولر بر عهده دارد.

هنگام خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی باید دقت کنید که این کمپرسور نقش بسیار مهمی در فشرده‌سازی مبرد برای افزایش یا کاهش دمای در کولر گازی ایفا می‌کند. پس از گرم شدن، گاز از کمپرسور خارج شده و وارد کندانسور می‌شود تا فرآیند خنک‌سازی آغاز شود.

در مقاله ما در مورد کمپرسور پیستونی کولر گازی صحبت خواهیم کرد و همچنین به طور خلاصه انواع آن و عوامل مؤثر بر قیمت کمپرسور پیستونی می‌پردازیم.

مشخصات کمپرسور پیستونی کولر گازی

کمپرسور کولر گازی پیستونی چیست؟

کمپرسور کولر گازی محبوب‌ترین نوع کمپرسور کولر گازی است. پیستون هنگام بالا و پایین رفتن هوا در داخل سیلندر، هوا را فشرده می‌کند. همانطور که پیستون به سمت پایین حرکت می‌کند، یک اثر خلاء ایجاد می‌کند که مبرد را می‌مکد. با حرکت به سمت بالا، گاز فشرده شده و به داخل کندانسور حرکت می‌کند. کمپرسور رفت و برگشتی کولر گازی بسیار کارآمد است زیرا کولر‌ها می‌توانند تا هشت سیلندر در داخل کمپرسور داشته باشند.

تعداد پیستون‌ها در کمپرسور‌های این نوع می‌تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال، از یک تا سه پیستون کمپرسور خانگی و هشت عدد کمپرسور صنعتی بزرگ با توان بالا هستند. کمپرسور‌ها \"پله\" هم دارند که به تعداد پیستون‌ها بستگی دارد. سیلندر‌های مرحله اول فریون را فشرده می‌کنند، سپس به سیلندر‌های بعدی ‌می‌روند. مراحل و غیره اغلب چنین بلوک‌هایی بر روی واحد‌های تبرید صنعتی نصب می‌شوند. در اینجا می‌توانید نحوه عملکرد کمپرسور پیستونی کولر گازی را مشاهده کنید.

خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی

انواع کمپرسور پیستونی کولر گازی چیست؟

کمپرسور‌های پیستونی از نوع کمپرسور‌های موتوری هستند که از پیستون برای فشرده کردن هوا یا گاز استفاده می‌کنند. این کمپرسور‌ها می‌توانند به دو صورت تک مرحله‌ای و چند مرحله‌ای باشند.

کمپرسور‌های پیستونی تک مرحله‌ای در واقع تنها یک پیستون دارند که درون یک سیلندر حرکت می‌کند و هوا را فشرده می‌کند. خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی این مدلی برای کاربرد‌های سبکی مانند استفاده در محیط خانگی، کارگاه‌های کوچک و برخی ابزار‌های پنوماتیکی مناسب هستند.

اما کمپرسور کولر گازی پیستونی چند مرحله‌ای دارای چندین پیستون و سیلندر هستند که به صورت متوالی هوا را فشرده می‌کنند. با این روش، فشار هوا بیشتر و حجم هوا کمتر می‌شود. کمپرسور‌های پیستونی چند مرحله‌ای برای کاربرد‌های سنگین‌تری مانند صنایع بزرگ، ساخت و ساز و تولیدات صنعتی مناسب هستند زیرا قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی این مدلی کم است.

قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی

کاربرد کمپرسور پیستونی کولر گازی چیست؟

کمپرسور پیستونی کولر گازی یک دستگاه مهم در صنعت است که برای فشرده کردن هوا یا گاز به کار می‌رود. این دستگاه در بسیاری از صنایع و کاربرد‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برخی از کاربرد‌های کمپرسور کولر گازی پیستونی عبارتند از:

 • صنایع پتروشیمی: خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی در این صنعت برای فشرده‌سازی گاز‌های خام و نفتی و همچنین فشرده کردن هوای صورت می‌گیرد و در فرآیند‌های تولید مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • صنعت خودرو: این کمپرسور‌ها برای فشرده کردن هوا در لاستیک‌های خودرو‌ها استفاده می‌شوند.
 • صنایع نفت و گاز: کمپرسور‌های پیستونی برای انتقال گاز به شبکه‌های توزیعی و ایجاد فشار در خطوط لوله‌های انتقال گاز به کار ‌می‌روند.
 • صنعت فولاد: این کمپرسور‌ها برای ایجاد فشار در فرآیند‌های تولید فولاد و همچنین برای حذف ذرات خارجی از هوا استفاده می‌شوند.
 • صنعت دارویی: کمپرسور‌های پیستونی برای فشرده‌سازی هوا در دستگاه‌های تولید دارو و تزریق دارو‌ها به کار ‌می‌روند.

همچنین کمپرسور‌های پیستونی برای استفاده در صنایع غذایی، معدن، ساخت و ساز، تولید برق و بسیاری دیگر از صنایع نیز مناسب هستند؛ زیرا قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی مناسب است.

کمپرسور پیستونی کولر گازی

هنگام خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی، می‌توانید به نکات زیر توجه کنید:

 1. نیاز خود را مشخص کنید: قبل از خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی، نیاز خود را مشخص کنید. ابتدا باید متوجه شوید که این دستگاه برای چه کاربرد‌هایی مناسب است و چه میزان فشار و حجم هوا یا گازی که نیاز دارید، را تأمین می‌کند.
 2. کیفیت ساخت: یکی از نکات مهم در خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی، کیفیت ساخت دستگاه است. بهتر است از برند‌های مطرح و با سابقه در این زمینه استفاده کنید و از کمپرسور‌هایی که از قطعات با کیفیت تولید شده‌اند استفاده کنید.
 3. قدرت و عملکرد: عملکرد و قدرت کمپرسور پیستونی کولر گازی را باید با نیاز خود مقایسه کنید و از دستگاهی استفاده کنید که بهترین قدرت و عملکرد را دارد و به نیاز شما می‌پردازد.
 4. قیمت: قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی نیز یکی از عوامل مهم در خرید این دستگاه است. باید برای خرید یک کمپرسور با کیفیت و به صرفه هزینه کنید.
 5. اندازه و قابلیت حمل و نقل: برای خرید کمپرسور پیستونی کولر گازی باید به اندازه و وزن آن نیز توجه کنید. در صورتی که برای کاربرد‌هایی مانند حمل و نقل نیاز به یک کمپرسور پیستونی دارید، باید به وزن و سایز دستگاه توجه کنید تا به راحتی قابلیت حمل و نقل داشته باشد.
 6. خدمات پس از فروش: در نهایت، باید به خدمات پس از فروش شرکت تولید‌کننده توجه کنید. از شرکتی که خدمات پس از فروش که برای خرید کمپرسور کولر گازی پیستونی می‌دهند، استفاده کنید.

لیست قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی

قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی

قیمت کمپرسور کولر گازی پیستونی نیز مانند کمپرسور‌های پیستونی دیگر، تحت تأثیر عوامل مختلفی است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • نوع کمپرسور: در بازار، کمپرسور‌های کولر گازی پیستونی با انواع مختلفی از جمله کمپرسور‌های دو یا چند سیلندره، با کارایی و قدرت متفاوت در فروش هستند که قیمت هرکدام ممکن است متفاوت باشد.
 • برند: برند‌های مختلفی از کمپرسور‌های کولر گازی پیستونی در بازار وجود دارند که با توجه به کیفیت و مشخصات فنی آن‌ها، قیمت هر کدام متفاوت است.
 • حجم و قدرت کمپرسور: حجم و قدرت کمپرسور کولر گازی پیستونی بر روی قیمت آن تأثیر دارد. کمپرسور‌های با حجم و قدرت بالا معمولاً قیمت بیشتری دارند.
 • کیفیت و عمر مفید: کیفیت و عمر مفید کمپرسور کولر گازی پیستونی نیز بر روی قیمت آن تأثیرگذار است.
 • قدرت: قدرت کمپرسور نیز به عنوان یکی دیگر از عوامل تعیین‌کننده قیمت آن محسوب می‌شود. کمپرسور‌های با قدرت بالا قیمت بیشتری دارند.
 • کارایی: کارایی کمپرسور و نرخ جریان هوا نیز به قیمت آن تأثیر می‌گذارد.
 • میزان صدا: صدایی که کمپرسور در زمان کار خود ایجاد می‌کند، نیز به قیمت آن تأثیر می‌گذارد. کمپرسور‌هایی با صدای کمتر، قیمت بیشتری دارند.

به طور کلی، قیمت کمپرسور پیستونی کولر گازی بستگی به موارد فوق دارد و برای خرید کمپرسور با قیمت مناسب، بهتر است با چندین فروشنده مختلف تماس گرفته و قیمت و کیفیت دستگاه‌های مختلف را مقایسه کنید.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
Call Now Buttonتماس: 09203637385