میکروسوئیچ لباسشویی

میکروسوئیچ لباسشویی ویرپول (3)

میکروسوئیچ لباسشویی وستینگهاوس (3)

میکروسوئیچ لباسشویی وست پوینت (3)

میکروسوئیچ لباسشویی هیوندای (2)

میکروسوئیچ لباسشویی هایسنس (4)

میکروسوئیچ لباسشویی مدیا (4)

میکروسوئیچ لباسشویی کنوود (8)

میکروسوئیچ لباسشویی کندی (4)

میکروسوئیچ لباسشویی کرال (4)

میکروسوئیچ لباسشویی فاگور (4)

میکروسوئیچ لباسشویی سوپرا (2)

میکروسوئیچ لباسشویی سپهر الکتریک (1)

میکروسوئیچ لباسشویی سامسونگ (11)

میکروسوئیچ لباسشویی زیمنس (6)

میکروسوئیچ لباسشویی زیرووات (5)

میکروسوئیچ لباسشویی زانوسی (2)

میکروسوئیچ لباسشویی ریکو (3)

میکروسوئیچ لباسشویی دوو (8)

میکروسوئیچ لباسشویی حایر (7)

میکروسوئیچ لباسشویی جنرال (3)

میکروسوئیچ لباسشویی تکنو (2)

میکروسوئیچ لباسشویی پاناسونیک (2)

میکروسوئیچ لباسشویی پاکشوما (6)

میکروسوئیچ لباسشویی پارس (5)

میکروسوئیچ لباسشویی بوش (10)

میکروسوئیچ لباسشویی بهی (4)

میکروسوئیچ لباسشویی بهشو (3)

میکروسوئیچ لباسشویی بکو (6)

میکروسوئیچ لباسشویی ایندزیت (7)

میکروسوئیچ لباسشویی ال جی (20)

میکروسوئیچ لباسشویی اسنوا (7)

میکروسوئیچ لباسشویی ارج (4)

میکروسوئیچ لباسشویی آریستون (6)

میکروسوئیچ لباسشویی آبسال (9)

میکروسوئیچ لباسشویی آاگ (7)

ویژگی های میکروسوئیچ لباسشویی

میکروسوئیچ ها کلید های حفاظتی هستند که در لوازم مختلف برقی استفاده می شوند. میکروسوئیچ یک کلید محافظتی است که با یک فشار کوچک فعال شده و مدار برق دستگاه را وصل می کند. این کلید ها برای تایید بسته بودن درب دستگاه در لباسشویی قرار می گیرند. میکروسوئیچ از دو بوبین یکی برای باز کردن و دیگری برای بستن، دو تیغه فلزی یکی برای فرمان و دیگری برای پمپ و یک قفل درب مکانیکی برای مواقع اضطراری تشکیل شده است. قبل از بسته شدن کامل درب ماشین لباسشویی، اجازه آغاز به کار را به لباسشویی نمی دهد. بدین جهت فاز مدار پس از عبور از کلید تایمر و قبل از آن که سایر اجزا الکتریکی مدار را به کار بیندازد، از میکروسوئیچ عبور می کند. در این مطلب قصد داریم در خصوص ویژگی های میکروسوئیچ لباسشویی نکاتی را بیان کنیم. اگر شما هم قصد خرید میکروسوئیچ لباسشویی را دارید، می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی هرمس پارت، اقدام به خرید قطعه مورد نیاز خود نمایید. همین طور، در ادامه این مطلب توضیحات کامل تری را در خصوص این قطعه ارائه می نماییم. همین طور برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید با پشتیبانی مرکز فروش قطعات یدک لوازم منزل هرمس پارت با شماره‌های 22111159-021 یا 22227378-021 تماس بگیرید.

نحوه کار میکروسوئیچ لباسشویی

نحوه کار میکروسوئیچ لباسشویی

میکروسوئیچ قطعه مهمی است که بر روی درب لباسشویی قرار گرفته است و با آغاز به کار لباسشویی، اولین قطعه‌ای که وارد مدار می شود، میکروسوئیچ است و اگر کوچکترین مشکلی در این قطعه وجود داشته باشد، دستگاه کار خود را آغاز نخواهد کرد. توجه داشته باشید که در زمان روشن شدن ماشین لباسشویی، بُرد الکترونیکی پیش از آغاز به کار تایید بسته بودن درب را از میکروسوئیچ لباسشویی می گیرد. در صورتی که این قطعه تایید نهایی را به برد بدهد کار شستشو آغاز خواهد شد. در پایان کار نیز، میکروسوئیچ لباسشویی به عنوان آخرین قطعه از مدار خارج شده و پس از خاموش شدن دستگاه اجازه باز کردن درب را می دهد. در ادامه در خصوص مدل های مختلف میکروسوئیچ لباسشویی نکاتی را می خوانیم.

انواع میکروسوئیچ لباسشویی

انواع میکروسوئیچ لباسشویی

میکروسوئیچ لباسشویی، در مدل های مختلف شامل برقی، فشاری، پلاتینی و اتومات وجود دارد. مدل اتومات پس از پایان کار لباسشویی درب دستگاه را به صورت خودکار باز می کند. در زمانی که آب درون دستگاه باشد، دیگ باید با سرعت 60 دور در دقیقه بچرخد یا در برخی از برنامه های شستشو، درجه حرارت آب باید بالای 60 درجه سانتی گراد باشد. در این موارد است که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی فعال است و اجازه نمی دهد آب در دمای بالا و با فشار از دستگاه خارج شود. این ساختار به ما کمک می‌کند لباسشویی را به صورت مکانیکی کنترل کرده و مطمئن شویم تا زمانی‌ که درب به صورت کامل بسته نشده است، آبی وارد دستگاه نشود تا خطری مصرف کننده را تهدید نکند. با توجه به توضیحات بالا میکروسوئیچ درب یکی از قطعات مهم لباسشویی به‌ حساب می‌آید و در صورت خراب شدن باید سریعا نسبت به تعویض آن اقدام لازم را انجام داد. برای تعویض این قطعه و خرید میکروسوئیچ لباسشویی فابریک یدک دستگاهتان، از طریق همین صفحه اقدام به خرید نمایید تا خیال خود را بابت کیفیت دستگاه راحت کرده باشید.

خرید میکروسوئیچ لباسشویی

مزایا و معایب میکروسوئیچ لباسشویی

برخی از مزایای میکروسوئیچ لباسشویی عبارتند از : ساده و سر راست بود از نطر طراحی، انعطاف برای کار کردن در محیط ها و لوازم مختلف، دقت و تکرار پذیری بالا، مصرف کم، قابلیت سوییچینگ بارهای القایی، نصب ساده و چند بار مصرف بودن، کنتاکت های الکتریکی قوی، افت ولتاز کم و مقاومت بالا در برابر نویزهای الکتریکی است.

 همین طور عملکرد مکانیکی که باعث شده این قطعات، تنها در تجهیزاتی که با سرعت نسبتاً کم کار می کنند استفاده شوند، استفاده از حسگرهای تماسی، به این معنی که برای فعال شدن نیاز به تماس فیزیکی با هدف دارند و در آخر طراحی مکانیکی به صورتی که دستگاه ها به مرور زمان دچار سایش یا فرسودگی مکانیکی می شوند و در نیاز به تعویض پیدا می کنند، معایب مهم این قطعات هستند. در صورتی که میکروسوئیچ لباسشویی شما نیز، نیاز به تعویض پیدا کرده است، این قطعه ار از طریق همین صفحه سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص می توانید با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 ، فروشگاه بزرگ اینترنتی هرمس پارت تماس بگیرید.

علت خرابی میکروسوئیچ لباسشویی و باز نشدن درب ماشین لباسشویی پس از پایان کار

باز نشدن درب ماشین لباسشویی پس از پایان کار

همان طور که گفتیم، نشانه اصلی خرابی میکروسوئیچ آغاز به آیگیری نکردن لباسشویی به دلیل عدم دریافت پیام بسته بودن درب است. اما باز نشدن درب لباسشویی در پایان کار دستگاه نیز، دلیل دیگری است که می تواند نشانگر این موضوع باشد. این یکی از علائم و نشانه هایی است که به شما هشدار می دهد زمان آن است که میکروسوئیچ درب  جایگزین شود. قبل از تعمیر میکروسوئیچ ، باید درب دستگاه باز شود تا بتوانید لباس های موجود در آن را تخلیه کرده و سپس این قسمت را تعمیر کنید. برای باز کردن درب ماشین لباسشویی در مواقع اضطراری ، معمولاً یک اهرم خلاص کننده دستی در دستگاه نصب می شود. محل قرارگیری این اهرم بسته به مدل دستگاه می تواند در زیر قفل درب یا کنار فیلتر تخلیه باشد. به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید تا با محل اهرم رها سازی آشنا شوید. پس از باز شدن درب دستگاه و تخلیه محتویات آن ، باید لولا را از نظر شل بودن ، زبانه را از نظر شکستگی و مکانیسم میکروسوئیچ را برای درب به دلیل عدم اتصال بررسی کنید و قطعه مورد نیاز برای تعمیر دستگاه را پیدا کنید. اگر نیاز به تعویض میکروسوئیچ لباسشویی بود، به طریق زیر عمل کنید.

مشخصات و قیمت میکروسوئیچ لباسشویی

تعویض میکروسوئیچ لباسشویی

حال که از خرابی میکروسوئیچ لباسشویی خود مطمئن شدید، نکاتی را در خصوص تعمیر آن بیان می کنیم. ابتدا باید دستگیره در را با کمی فشار به طرف خود بکشید تا در از لاستیک دور خود جدا شود . قوس مخصوص شیشه در به همراه لاستیک دور آن، وظیفه آب بندی دیگ را به عهده دارند. با باز شدن درب لباسشویی قسمت ییرونی لاستیک دور در، نوع قوس شیشه، قسمت داخلی آبکش استیل و محل قرار گرفتن اهرم ضامن درب لباسشویی را می توانید ببینید. حالا باید لبه لاستیک از بدنه لباسشویی باز شود. برای این کار باید فنر بیرونی دور در را با یک پیچ گوشتی کوچک دوسو به طرف بیرون بکشید تا فنر آزاد شود. با آزاد شدن فنر بیرونی دور لاستیک، فنر را از جای خودش خارج نموده و سپس لاستیک در را به آرامی از یک طرف از بدنه جدا کنید. دقت داشته باشید، با وارد شدن فشار بیش از اندازه به لاستیک آسیب می رسانید . در آخر، پیچهای میکروسوئیچ را باز نمایید ، به علت متصل بودن سیم به میکروسوئیچ در داخل بدنه به صورت معلق می ماند.

خرید میکروسوئیچ لباسشویی

برای خرید قطعات مختلف لباسشویی از جمله خرید میکروسوئیچ لباسشویی می توانید با فروشگاه لوازم منزل هرمس پارت تماس بگیرید تا تمام قطعات لباسشویی مورد نیاز شما با کیفیت اصلی و در کوتاهترین زمان برای شما ارسال شود. همین طور اگر قصد خرید قطعات در تعداد بالا را دارید، می توانید از طریق این سایت نیاز خود را تهیه کنید. برای هماهنگی های بیش تر در این خصوص و خرید میکروسوئیچ لباسشویی با شماره های 22111159-021 یا 22227378-021 ، تماس بگیرید.