بلبرینگ لباسشویی

بلبرینگ لباسشویی آاگ (15)

بلبرینگ لباسشویی آبسال (15)

بلبرینگ لباسشویی آریستون (15)

بلبرینگ لباسشویی اسمگ (15)

بلبرینگ لباسشویی اسنوا (15)

بلبرینگ لباسشویی ال جی (15)

بلبرینگ لباسشویی الکترولوکس (15)

بلبرینگ لباسشویی ایندزیت (15)

بلبرینگ لباسشویی بکو (15)

بلبرینگ لباسشویی بلومبرگ (15)

بلبرینگ لباسشویی بهی (15)

بلبرینگ لباسشویی بوش (15)

بلبرینگ لباسشویی پاکشوما (15)

بلبرینگ لباسشویی پاناسونیک (15)

بلبرینگ لباسشویی جنرال الکتریک (15)

بلبرینگ لباسشویی حایر (15)

بلبرینگ لباسشویی دوو (15)

بلبرینگ لباسشویی ریتون (15)

بلبرینگ لباسشویی زانوسی (15)

بلبرینگ لباسشویی زیرووات (15)

بلبرینگ لباسشویی زیمنس (15)

بلبرینگ لباسشویی سامسونگ (15)

بلبرینگ لباسشویی سینجر (15)

بلبرینگ لباسشویی فاگور (15)

بلبرینگ لباسشویی کرال (15)

بلبرینگ لباسشویی کندی (15)

بلبرینگ لباسشویی کنوود (15)

بلبرینگ لباسشویی مابه (15)

بلبرینگ لباسشویی مدیا (15)

بلبرینگ لباسشویی میله (15)

بلبرینگ لباسشویی نف (15)

بلبرینگ لباسشویی هوور (15)

بلبرینگ لباسشویی هیتاچی (15)

بلبرینگ لباسشویی هیوندای (15)

بلبرینگ لباسشویی وست پوینت (15)

بلبرینگ لباسشویی ویرپول (15)

«ویدیو معرفی بلبرینگ لباسشویی»

خرید بلبرینگ لباسشویی

فرقی نمی‌کند که شما یک ماشین لباسشویی با درب بالا داشته باشید یا درب جلو، این‌ها مسائل زیبایی شناختی هستند که بسته به سلیقه شخصی افراد، انتخاب می‌شوند. نکته جالب در مورد ماشین لباسشویی، کارایی و عملکرد آن است. با یک چرخه شستشو، لباس‌ها تمیز می‌شوند، البته به شرط اینکه، اجزای تشکیل دهنده ماشین لباسشویی، از کیفیت خوبی برخوردار باشند. بلبرینگ لباسشویی یکی از اجزای بسیار مهم در طراحی این وسیله برقی پر کاربرد است که در حقیقت باید اعتراف کنیم که بدون وجود این قطعه، عملکرد دستگاه به طور جدی کاهش پیدا می‌کند و در معنای دقیق‌تر، بدون کاربرد خواهد بود.

خرید بلبرینگ لباسشویی اصلی

همانطور که می‌دانید، ماشین لباسشویی، یکی از کم صداترین وسایلی نیست که در خانه داریم. با این حال، اگر سطح سر و صدا بالا می‌رود و صدا‌های آزاردهنده‌ای از ماشین لباسشویی شما می‌آید که به آن عادت ندارید، به احتمال زیاد مشکلی وجود دارد. در ادامه به نکات مهمی همچون هزینه تعمیر بلبرینگ لباسشویی، ویژگی‌ها و مشخصات و... می‌پردازیم.
فهرست موضوعات این مقاله:

  • بلبرینگ ماشین لباسشویی چیست؟
  • شکستگی بلبرینگ ماشین لباسشویی و علائمی که مشکل را آشکار می‌کند
  • چگونه بفهمیم که یاتاقان‌های ماشین لباسشویی نیاز به تعویض دارند؟
  • نحوه تعویض بلبرینگ واشر
  • نحوه تعویض بلبرینگ درام ماشین لباسشویی

بلبرینگ ماشین لباسشویی چیست؟

بلبرینگ ماشین لباسشویی چیست؟

بلبرینگ‌های ماشین لباسشویی – همچنین به عنوان ضربه گیر شناخته می‌شوند – قطعات پلاستیکی فلزی هستند که درام را احاطه کرده‌اند. دو بلبرینگ در طراحی لباسشویی وجود دارد، یکی در داخل وان و دیگری در خارج.
مخزن داخلی به لطف یک غشای لاستیکی محافظ که نام مهر و موم روغن را گرفته است از بقیه مخزن جدا شده است. به این ترتیب در مرحله شستشو خیس نمی‌شود. از طرف دیگر، یاتاقان خارجی آزاد است.
هدف اصلی آن‌ها تضعیف حرکات درام به خصوص در طول چرخه چرخش است. این قطعات مکانیکی هستند که در طول زمان در معرض سایش قرار می‌گیرند و بنابراین ممکن است پس از شستشو‌های زیاد خراب شوند.

شکستگی بلبرینگ ماشین لباسشویی: علائمی که مشکل را آشکار می‌کند

پس از چندین سال کارایی مفید، بلبرینگ لباسوشی ممکن است شکسته شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد، لازم نیست به یک نقص عمومی دستگاه فکر کنید، زیرا اینطور نیست. این یک مشکل موضعی است که فقط کمک فنر‌هایی را که بعد از مدت‌ها فرسوده شده‌اند تحت تأثیر قرار می‌دهد. معمولاً یاتاقان داخلی در اثر پاشیدن آب بیشتر احتمال دارد که شکسته شود. جالب است بدانید که حتی دمای بالای شستشو نیز در دراز مدت بر کارایی بلبرینگ‌ها تأثیر می‌گذارد.

اما علائمی که باید به آن توجه کرد و خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی را آشکار می‌کند، چیست؟ شما به راحتی متوجه این موضوع خواهید شد زیرا دستگاه شما هر بار که روشن می‌شود صدای زیادی ایجاد می‌کند. باید صدای تق تق از داخل ماشین لباسشویی بشنوید. علاوه بر این، اگر دستگاه شدیدتر از حد معمول لرزش داشته باشد، به خصوص در طول چرخه چرخش، سیگنال واضحی خواهید داشت: سبد دیگر پایدار نیست، حرکات آن دیگر با هیچ چیز مهار نمی‌شود.

چه زمانی بلبرینگ لباسشویی نیاز به تعویض دارد؟

چه زمانی بلبرینگ لباسشویی نیاز به تعویض دارد؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که یاتاقان‌های ماشین لباسشویی شما واقعاً شکسته است، باید چند آزمایش انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل واقعاً این است و نه چیز دیگر. صدایی که هنگام شروع چرخه شستشو می‌شنوید، چراغ هشدار اولیه است، اما پس از آن باید بررسی‌های لازم انجام شود. هنگامی که ماشین لباسشویی متوقف و خالی است، یک دست را داخل آن قرار دهید و سعی کنید درام را بچرخانید. اگر صدا فلزی باشد، بلبرینگ‌ها خراب می‌شوند. از طرف دیگر، اگر بیشتر یادآور صدای خش خش باشد، مشکل به نیروی محرکه الکتریکی بستگی دارد که نیروی کافی به بلبرینگ‌ها نمی‌دهد تا سبد را به آرامی و بی‌صدا حرکت دهند. در این حالت، سبد نیز احتمالاً برای حرکت، دچار مشکل می‌شود.
اگر تست شنوایی کافی نیست، به چشم‌ها تکیه کنید. می‌توانید سعی کنید دستگاه را جدا کنید تا ببینید آیا روی بلبرینگ‌ها زنگ‌زده است یا به وضوح آسیب دیده‌اند. پس مطمئناً هیچ شکی نخواهید داشت.

هزینه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی چقدر است؟

آیا بلبرینگ واشر فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد؟ هزینه بلبرینگ ماشین لباسشویی و تعویض آن‌ها توسط تکنسین‌های حرفه‌ای و بر اساس مدل و کیفیت قطعه، برآورد می‌شود. این در حالی است که نوسانات قیمت بازار نیز بر هزینه‌های نهایی، تأثیر می‌گذارد. توجه داشته باشید که نه تنها تعویض ماشین لباسشویی، بلکه تعویض دیگر قطعات لباسشویی، هزینه نهایی را افزایش می‌دهد.

قیمت بلبرینگ لباسشویی | 09203637385
آیا دستگاه هنوز گارانتی دارد؟ در این صورت، تعویض بلبرینگ‌های ماشین لباسشویی برای شما هزینه‌ای ندارد. برای تعمیر بلبرینگ لباسشویی، توصیه این است که یک شرکت مورد اعتماد را انتخاب کنید که با مارک ماشین لباسشویی شما سر و کار دارد و تکنسین بداهه‌ای نیست، اگر ظاهراً در هزینه صرفه‌جویی می‌کنید، در دراز مدت مجبور خواهید بود دوباره یاتاقان‌ها را جایگزین کنید. پرداخت هزینه‌های تعمیر با کیفیت بلبرینگ لباسشویی، شما را از پرداخت هزینه‌های بعدی نجات می‌دهد. بنابراین با مشاهده اولین نشانه‌های خرابی بلبرینگ لباسشویی خود، از اقدام خودسرانه اجتناب نموده و فوراً با نمایندگی‌های معتبر تماس بگیرید.

قیمت بلبرینگ ماشین لباسشویی

یاتاقان‌های ماشین لباسشویی بسته به جنس، سایز و مدل ماشین لباسشویی شما، قیمت‌های مختلفی دارند، در واقع با وجود اینکه یاتاقان‌ها در اندازه‌های استاندارد ساخته می‌شوند از کیفیت متفاوتی برخوردار هستند. به همین دلیل، قیمت آن‌ها متغیر خواهد بود. این در حالی است که نام تجاری شرکت تولید‌کننده نیز بر قیمت نهایی بلبرینگ لباسشویی، تأثیر می‌گذارد.

قیمت بلبرینگ ماشین لباسشویی

سخن پایانی

شکستن یاتاقان‌های ماشین لباسشویی به دلیل خرابی دستگاه نیست، علت آن در بیشتر موارد به دلیل فرسودگی است. بلبرینگ ماشین لباسشویی در واقع با مواد مقاوم مناسب برای دما‌های بالا و تنش ثابت فاز «سانتریفیوژ» ماشین لباسشویی ساخته و مونتاژ شده است. با این وجود، ممکن است این اتفاق بیفتد که یاتاقان در اثر فشار، بیضی شکل شود یا بشکند و هر بار که دستگاه کار می‌کند صدای آزاردهنده‌ای ایجاد می‌کند.
به همین دلیل است که در اولین نشانه تغییر یا احساس اینکه چیزی درست کار نمی‌کند، باید به دنبال علت مشکل باشید. توصیه می‌کنیم حتماً از تکنسین‌های حرفه‌ای برای تعمیر بلبرینگ لباسشویی خود، کمک بگیرید